דילוג לתוכן הראשי

קופסה מלאה כל טוב - מתאימה ליום המשפחה, פורים או סתם כשרוצים לפנק

קופסה מלאה כל טוב - מתאימה ליום המשפחה, פורים או סתם כשרוצים לפנק

מלא מלא מלא ימים משמחים לקראתנו. יום המשפחה (אני עדיין מתייחסת אליו כיום האם), חגיגות פורים, ט"ו בשבט, אפילו ולנטיין למי שחוגגת. ובכלל תמיד כיף שיש איך לפנק.
מצאתי הדרכה מדליקה באינטרנט והחלטתי לעשות לה תרגום בשביל שנוכל להינות ממנה.מה צריך?
 1. קארדסטוק בסיס בצבע שרוצים.
 2. שקפים.
 3. ניירות לדיגום (אני השתמשתי בשאריות מהדפים המהממין שהגיעו בקיט ינואר, ככה ששאם יש לכן המון שאריות, שחלקן 6'' זה יכול להתאים לפרויקט הזה).
 4. טרימר.
 5. לוח ועצם קיפול.
 6. דבק.
 7. מספריים.

חיתוך וחריצה של קארדסטוק הבסיס:
 1. לבסיס הקופסה נחתוך - 3/8 9 * 1/2 11, נחרוץ בצד הארוך ב - 5/8 2 , 7/8 8 ובצד הקצר ב - 5/8 2, 3/4 6. נוצרו לנו 4 ריבועים שאותם נחתוך, כולל קו הקיפול ונעברו על קוי הקיפול. 

 2. למכסה הקופסה נחתוך - 3/16 6 * 1/4 8, נחרוץ ב - 1'' בכל צד. נחתוך  את הלשונית של הריבועים בצד הארוך של הקופסה, ונקטום את הפינות. נדביק צד אחד של המכסה, ואת נצד השני אנחנו נדביק רק בסוף.


 3. לטובת 3 הקופסאות שבתוך הקופסה - נחתוך 3 קארדסטוקים בגודל 8 * 1/2 6 ונחרוץ בכולן ב 2'' מכל הצדדים. נחתוך את הלשוניות בצד הארוך של הקפוסה ונקטום את הפינות. נרכיב את 3 הקופסאות.  4. כיסוי לקפוסאות הפנימיות משקפים - נחתוך 3 חתיכות בגודל 8 * 1/2 6 ונחרוץ ב 2''  מכל צד. שימו לב לא לעבור עם עצם קיפול בשקף, זה חזק מדיי במקרה הזה. מספיק עם האצבעות. יווצרו לנו 4 ריבועים שאותם נחתוך. לאחר הקיפול, המכסים שלנו מוכנים. בתמונות אתן תראו דף שחור מתחת לשקף, זה רק כדי שיראו את השקף בתמונה.


  עכשיו נתחיל להרכיב את הקופסה. ניקח את הבסיס של הקופסה ונחליט מה הצד הקצר שבו נרצה את הקופסה הראשונה.
  נשים לב להדביק קרוב לקו הקיפול, אך לא עליו. תהיה לנו שארית של כ-1/8 קארדסטוק מעבר לקופסה, וכך זה צריך להיראות.  לאחר מכן נדביק את שתי הקופסאות הנוספות בשני הצדדים הארוכים, שימו להדביק אותן קרוב לחלק הרחוק מהקופסה שכבר הדבקנו, שכן על הקופסה להתקפל פנימה ולא להפריע זו לזו.
  אם תרצו לדגם לפני שתדביקו את הקופסה זה הזמן, אני דיגמתי רק את החלק שנשאר, נראה לי מיותר לשים מדוגם שלא יראו.


  הדבקת המכסה - עכשיו נסגור את הקופסה ונלביש עליה את המכסה. מזכירה שהוא מודבק רק בצד אחד, וזה בכוונה כדי לאפשר לנו משחק עם המקום.

  כך זה ייראה

  נשים דבק על הלשוניות

   נקפל פנימה ונדביק, כך נייצר מכסה שמתאים בדיוק לגודל ולא קטן או גדול

  בחלק שבו אין קופסה יש כמה אפשרויות, אני שמתי מעטפה שהכנתי שיכולה להכיל כרטיס מתנה, אבל אפשר לשים שם מסגרת לתמונה או לכתוב ברכה. השתמשתי בדף מדוגם דו צדדי.
  המעטפה נוצרה בעזרת לוח 1-2-3, גודל הדף הוא 5*5 וקו החריצה הוא 2 ''. כדי להכין פשוט תעקוב אחר ההוראות שעל הלוח.


  דיגום (בדיעבד מצטערת שלא עשיתי דיגום יותר גדול ב 1/8 אבל גם ככה יצא יפה סתם שריטה שלי )- 
  אמצע החלק הפנימי בקופסה (המקום שאליו הכל מתקפל)  - 6 * 7/8 3
  2 צדי הקופסה מבחוץ - 6 * 3/8 2
  2 צדדי הקופסה מבחוץ והחלק של הכרטיס  - 7/8 3 * 3/8 2
  6 חלקים לצד הקצר של הקופסאות הקטנות - 1/4 2 * 3/4 1 
  6 חלקים לצד הארוך של הקופסאות הקטנות - 3/4 3 * 3/4  1

  דיגום המכסה - לא כתבתי כי עשיתי ממש לפי העין, עשיתי דאבל מאטינג, ואז גזרתי לבבות מהדף והוסיפתי ברכה.
  הכנתי גם כרטיס תואם שיהיה בתוך הקופסה כשפותחים.  זהו.
  האמת שהקופסה הזו נראית יותר מסובכת ממה שהיא בפועל, שזה נחמד. 
תגובות

 1. מושלםם אלופה 3> !!!
  מה גודל המכסה לא כ"כ ברור

  השבמחק
 2. לא הבנתי את המידות של המכסה...

  השבמחק

הוסף רשומת תגובה

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אלבום מיוחד - כריכה רכה (עדי בן לולו)

אלבום מיוחד - כריכה רכה (עדי בן לולו) לפעמים אני מחפשת אלבום, אבל לא מתחשק לי כריכה קשה או שדרה. אני מאוד אוהבת את כל סגנון הפוליו, אז כשראיתי חיפשתי וחיפשתי וראיתי איזו תמונה מעניינת ברשת והחלטתי לנסות לבנות לה הדרכה לבד - והנה היא לפניכן. כמובן שאפשר לעשות את הכריכה קשה אם תרצו. מה צריך? קארדסטוק בסיס - אני השתמשתי בבסיס האפור המעולה מהחנות של קרן. דבק - נוזלי וגם דו"צ. השתמשתי בארט גליטר החדש והוא מדהים!!! אבל זה לפוסט אחר. סטאק לבחירתכן - אני עבדתי עם או לה לה הנהדר. טרימר. לוח קיפול ועצם קיפול. מגנטים (אפשר גם סגירה עם סרט, אני מעדיפה מגנטים). השתמשתי ולא חובה  -  טוש מטאלי זהב של זיג טוש שחור לשרבוט של זיג נתחיל בלחתוך ולחרוץ את הדפים שימו לב - אני רושמת קודם כל את כל המידות והחריצות, אחרי זה רשמתי גם איך לחתוך ככה שזה יהיה חסכוני ככל הניתן.   A - מרכז האלבום - 1/2 4  * 9 B - סגירה עליונה - 1/2 4 * 1/4 5 בצד הארוך נחרוץ ב- 4, 3/4 4 C - סגירה תחתונה - 1/2 4 * 1/2 7 בצד הארוך נחרוץ ב -1/4 6, 7 D - פלאפ ימין באלבום - 9 * 1/2 5 בצד הקצר נחרוץ ב- 1/2, 1 E - פלאפ שמאל באלבום -

אתגר חנוכה הדרכה למיני אלבום- אתגר מספר 1

שלום לכולם.  לקראת חנוכה הצוות שלי ואני החלטנו להכין עבורכם 8 הדרכות ל-8 ימים של חנוכה. ההדרכות שונות ומגוונות ומתאימות לכולן.  בנוסף החלטנו להפוך את הדרכות לאתגר . האתגר מתנהל בקבוצת הפייסבוק אז שווה מאד לעקוב. בהדרכה הזו אני השתמשתי בסטאק שלי - HAPPY BUNNY אז בואו נתחיל  רשימת חומרים  כל המידות באינצים סרט או 2 מגנטים קארדסטוק בסיס 1 קארדסטוק בסיס בגודל 5X12 1 קארדסטוק בסיס בגודל 5X5 2 קארדסטוק בסיס בגודל 10X10 2 קארדסטוק בסיס בגודל 10X11 קארדסטוק מדוגם 34 קארדסטוקים מדוגמים בגודל 47/8X47/8 {ארבע ושבע שמיניות על ארבע ושבע שמיניות} נתחיל מהחריצות קארדסטוק בגודל 5X12  נחרוץ כך שה-12 כלפי מעלה על הלוח  5 , 5.5 , 10.5 , 11.25 {אחד עשרה ורבע}  נקפל לפי הסימונים , נפתח ונניח בצד. נעבור ל-2 הקארדסטוקים בגודל 10X10 נחרוץ ב-5 נסובב ונחרוץ שוב ב-5  שיהיה כמו פלוס נהפוך את הקארדסטוק בצורה הזו ועכשיו נחרוץ בעזרת סרגל ועצם קיפול מהקצה העליון לקצה התחתון  אפשר לסמן קו בעזרת עיפרון ואז לעבור עליו. חשוב שהחריצה תעבור בדיוק באמצע  אותו דבר צריך לעשות לקארדסטוק השני . נקפל לפי הסימונים פעם לאורך ונפתח

אתגר 3- הדרכת אלבום מיני ליום ההולדת של קרן (עדי)

 אתגר 3 - הדרכת אלבום מיני ליום ההולדת של קרן (עדי)           אתן כבר יודעות שאנחנו חוגגות בענק לקרן, גם כשזה אונליין. ההדרכה הזו מגיעה אליכן אחרי שיש לכן כבר את החוברת המושלמת, ואתן יודעות מה מכינים בערב היום הולדת החגיגי. האלבום הזה, גם הוא נכנס בצורה מושלמת לקופסה שמירי הכינה. והוא מקסים מקסים. שימו לב, אפשר להכין את כל האלבום מקארדסטוק בסיס ואז לדגם, או להכין חלק מנייר מדוגם, או הכל ממדוגם. אפשר גם להכין את כריכה מצ'יפבורד ולא קארדסטוק. אבל בהדרכה הזו החלטתי לעשות כריכה מקארדסטוק ובפנים הרוב מנייר מדוגם, וממש מעט מקארדסוק בסיס שעליו דיגום. חומרים: סטאק שאתן רוצות - אני השתמשתי בחלומות בהקיץ הנהדר. קארדסטוק בסיס חלק. וולום. סקוטשים / מגנטים. חוט אופים. סיכות מתפצלות. דבק נוזלי. דבק דו"צ.                 ייעוד החלק כמות גודל חריצות הערות כריכה – חלק  אטום 1 9*1/2 3 בצד הארוך-2,3 קארדסטוק חלק כריכה - וולום 1 7*1/2 3 בצד הארוך-1,2